בית אריאל, מפעלי תורה, יהדות וחברה בישראל

אריאל – מפעלי תורה, יהדות וחברה בישראל, מיסודו של מכון הרי פישל, הינו קומפלקס תורני המאגד בתוכו שורה של מוסדות בכירים לתורה, למחקר ולהשתלמויות, והמעניק משכן לטובי הכוחות הצעירים מעולם הישיבות, מהארץ ומחו"ל, על מנת להכישרם כדיינים וכמנהיגים רוחניים.

בנשיאות המוסד עומד מרן הגאון הרב שאר ישוב כהן שליט"א.

המטרה היא להעמיד דורות של גדולי תורה שיעסקו במחקר רלוונטי וביישום המשפט העברי בחברה וכן לעצב מנהיגים רוחניים בעלי מעוף וחזון, שיענו לאתגרי הדור וצרכי השעה.

בוגרי אריאל מכהנים כרבנים ברחבי העולם ורישומם ניכר בכל אתר.

כמעט שמונים וחמש שנה של עשייה בעולם התורה הפכו את המוסד לבית היוצר לנשמת האומה, והם ערובה נאמנה להמשך הצלחה ומוכיחים את ההתמודדות המתמדת עם תמורות הזמן, לצרכי הקהילה והעם.

חילופי משמרות במוסדות אריאל

הרב קראוס2האסיפה הכללית של מוסדות אריאל בירושלים, בנשיאותו של הגאון הרב שאר ישוב כהן שליט"א, בחרה ביום שני ה' תמוז תשע"ה הנהגה חדשה למוסדות.

הרב יונתן קראוס שליט"א, נצר לשלשלת רבנים ונין ונכד של הרב הנזיר זצ"ל ושל מו"ר הגרש"י כהן שליט"א, נבחר פה אחד לכהן כיו"ר המוסדות.

הרב קראוס שליט"א, הינו בוגר ישיבת ההסדר בגולן ומכהן כיום כר"מ בישיבת הגולן, הוא סרן במילואים והוסמך לרבנות ע"י הרב אמנון שוגרמן שליט"א, ראש ישיבת הגולן, והגאון הרב שאר ישוב כהן שליט"א.

הוא אדם צעיר ונמרץ, בעל עוז וענווה וכשרונות מבורכים של הנהגת ציבור ופיקוד. איש אשר רוח בו, כראוי לנצר של שלשלת מכובדת של רבנים ואנשי הגות, הרב זכריה מנדל כץ, רבה המפורסם של ראדין, הרב הכהן, רבה של מישיגאלה בואכה וילנא, הרב דוד כהן – "הרב הנזיר" והרב שאר ישוב כהן שליט"א רבה הראשי של חיפה.

הרב יונתן קראוס נשוי לאלונה ואב לארבעה ילדים חמודים והוא מתגורר בחיספין – רמת הגולן.

חברי העמותה ברכו בחום את הרב קראוס, ונשמעו איחולים לבביים להצלחתו.

הרב שא ישוב כהן שנבצר ממנו להגיע למעמד הזה, צלצל ממעונו בחיפה ונתן את ברכתו, ברכת כהן לרב יונתן קראוס ולהנהלה שנבחרה.

לרשימת כל חברי ההנהלה לחץ כאן

ז' אדר תשע"ו

ביום חמישי ז' לחודש אדר שני { 17 במרץ 2016 }התקיים בבית המדרש המרכזי של אריאל, בשיתוף איחוד בתי הכנסת בישראל והענף לאיתור נעדרים בצה"ל, כנס המיזם העולמי לאיתור ולאיסוף מידע אודות חללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע, במעמד סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן.

16-3A9A5993

תמונות מהאסיפה הכללית – ה' בתמוז תשע"ה

IMG_0141

 

תמונות מחג הסמיכה האחרון (תשע"ג) – 41 מוסמכים לרבנות ולדיינות

קרא עוד על חג הסמיכה תשע"ג